FC Shkupi siguron sulmuesin e ri nga Guinea

Në ditën e fundit të merkatos në vendin tonë, FC Shkupi ka konfirmuar sulmuesin e ri 20 vjeçar nga Guinea, Mamdouba Bangoura. Bëhet fjalë për sulmues të ri, që bën pjesë edhe në kombëtaren e të rinjëve të Guineas. Kështu, Mamadouba Bangoura bëhet përforcimi i tretë në vijën sulmuese të FC Shkupit, gjatë këtij afati kalimtarë, pas sulmuesit nga Mozambiku, Rexhinaldo dhe Matej Cvetanoskit, që erdhi nga rradhët e Vardarit.

 

Lajmet e fundit thonë se sulmuesi nga Guinea ka firmosur kontratën për 3.5 vitesh, ndërsa dëmshpërblimi që kanë paguar drejtuesit e skuadrës shkupjane, kap shifrën e 100 mijë eurove.

LEXO EDHE:

Back to top button