Felipe Anderson ka vendosur, nuk rinovon me Lazion

Felipe Anderson ka vendosur, aventura e tij te Lacio ka përfunduar dhe ai nuk do të rinovojë kontratën me klubin kryeqytetas, duke u larguar kështu nga Roma në muajin qershor.

“Corriere dello Sport” shpjegon se si braziliani ka vendosur tashmë se cili do të jetë destinacioni i tij i ardhshëm. Fantazisti brazilian ka vendosur që të transferohet te Juventusi, ku me klubin bardhezi ka një marrëveshje në parim.

LEXO EDHE:

Back to top button