Ferguson, trajner i ekipit të ëndërrave të “France Football”

Ditë më parë, revista franceze “France Football” zgjodhi ekipin më të mirë të të gjitha kohërave.vLojtarët që e përbëjnë këtë ekip u zgjodhën duke u bazuar në votat e 140 gazetarëve ku bëjnë pjesë emra si Ronaldo (braziliani), Kristiano Ronaldo, Mesi, Maradona, Pele etj.

- Advertisment -

Ndërkohë sot “France Football” ka përzgjedhur edhe trajnerin që do ta drejtonte këtë skuadër dhe ai është legjenda e Man. Junajtedit, skocezi Sir Aleks Ferguson.

Kujtojmë se Fergusoni kishte një periudhë shumë të suksesshme në “Old Trafford” duke e udhëhequr skuadrën për 20 vite me radhë

LEXO EDHE:

Back to top button