Fernandes në listën e shitjes, “Djajtë e Kuq” kërkojnë 70 mln euro

Bruno Fernandes është një nga mesfushorët më të mirë të botës për sa i përket pozicionit të tijë, dhe deri më tani ka zhvilluar vite të shkëlqyera te skuadra e Mançester Junajtid, duke qenë për një kohë të gjatë edhe kapiten i klubit anglez.

Megjithatë siç raporton e përditshmja britanike “Mirrorr”, klubi i Mançesterit e ka nxjerrë në shitje portugezit, dhe janë të gatshëm ta largojnë lojtarin për një shumë jo më të vogël se 70 milion euro.

Shumë emra të mëdhenj të futbollit e kanë kundërshtuar këtë lëvizje të Junajtid, duke qenë se ai ka qenë një nga lojtarët e paktë që ka spikatur në një ekip që ka pasur më shumë momente të vështira se sa të mira në vitet e fundit, dhe nuk ka se si pika kyçe e tij të largohet kaq lehtë.

LEXO EDHE:

Back to top button