Filloi procesi i votimit, votohet për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare

Filloi procesi i votimit, votohet për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare

Në Maqedoninë e Veriut po mbahen zgjedhje të dyfishta. Zgjedhjet parlamentare dhe raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale. Ekipet tona janë në terren që nga nisja e votimit në orën 7 të mëngjesit dhe do të vazhdojnë gjatë gjithë ditës. Do të kemi lidhje të drejtpërdrejta nga vendvotime të ndryshme në edicionet tona informative në çdo dy orë, dhe më pas nga ora 19 me analizën e ecurisë së zgjedhjeve me të ftuarit në studio.  /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button