Fjuri: Më 21 dhjetor, Gypsy King bëhet i padiskutueshëm

Tаjson Fјuri ka mohuar zërat se revanshi i tij me Oleksandr Usyk mund të jetë në rrezik. Ai ka shpërndarë një video në rrjetet sociale, ku është duke u stërvitur në palestrës. Ai shprehet se është gati për sfidën e dytë ndaj ukrainasit, e planifikuar të zhvillohet në dhjetor të këtij viti. Në sfidën e një muaji më parë në Riad, Usyk mundi Fjuri me vendim shumice, për t’u bërë kampioni i parë i padiskutueshëm i botës në peshën e rënda që nga koha e Lenoks Luis (1999). Pas duelit, Fjuri vendosi të aktivizojë klauzolën e tyre të revanshit, sic ishte nënshkruar në kontratë.

Tifozët ishin të shqetësuar se revanshi mes Fury dhe Usyk do të anulohej pasi u shfaqën pamjet e “Gypsy King” duke u shoqëruar nga një lokal në Morekambe javën e kaluar. Fjuri ka hedhur poshtë pretendimet se ai po dilte jashtë kontrollit duke shpërndarë një video të tij në stërvitjen e palestrës për sfidën e kthimit.

Fjuri postoi një video të tij duke goditur çantën me rërë me mbishkrim.

“Më 21 dhjetor, në Riad, në zemër të mbretërisë, mbreti do të rimarrë fronin e tij dhe do të bëhet i padiskutueshëm. Usyk, po vij për ty! Bëhuni gati për “Mbretin Cigan!” Rruga drejt shpengimit është e gjitha e imja. Unë e di se çfarë duhet të bëj, i pashë mangësitë e mia dhe më së miri besoj se jam kampion”, tha më tej boksieri britanik.

LEXO EDHE:

Back to top button