Fjuri në zonën “VIP” për sfidën Xhoshua-Pulev

Boksieri britanik Tajson Fjuri, kampion bote në peshën e rëndë në kategorinë VBC, do të jetë i pranishëm më 12 dhjetor në stadiumin “O2 Arena” të Londrës për të ndjekur për afër duelin e boksit mes Entoni Xhoshua dhe sfidantit bullgar Kubrat Pulev. Në këtë duel, Xhoshua do të mbrojë titujt kampionë bote në kategoritë IBF, WBA dhe WBO.

- Advertisment -

Menaxheri dhe promotori Edie Hern ka konfirmuar se Fjuri do të jetë në zonën “VIP” pranë ringut për ta ndjekur këtë sfidë. Prania e Fjuri tregon edhe një herë se ai e Xhoshua do të kryqëzojnë dorezat në ring vitin tjetër, për të unifikuar titujt kampionë bote në peshën e rëndë.

LEXO EDHE:

Back to top button