Forcat kufitare britanike kapin kokainë me vlerë 100 milionë paund

Narkotrafikantët përherë janë përpjekur për të gjetur mënyra të ndryshme për të transportuar kokainë dhe kësaj radhe zgjidhja e tyre i ka habitur forcat britanike.

Oficerët e Forcës Kufitare sekuestruan më shumë se një ton kokainë me një vlerë rreth 100 milionë paundë të fshehur në një dërgesë me tul bananeje.

Droga e fshehur u zbulua si pjesë një inspektimi rutinë në depon e London Gateëay në Essex, e fshehur në një kontejner të shkarkuar në port.

Në total, u gjetën 1060 kilogramë kokainë. Droga mendohej se ishte ngarkuar në Kolumbi dhe kishte si destinacion Belgjikën.

LEXO EDHE:

Back to top button