Formacionet e mundshme për sfidën “El Clasico” në “Kamp Nou”

Sonte do të luhet derbi më i madh spanjoll mes Barcelonës dhe Real Madridit, i njohur ndryshe si ‘El Clasico’. Kjo ndeshje do të zhvillohet në stadiumin “Kamp Nou”, më fillim nga ora 21:00.

Sipas mediumeve spanjoll këto pritet të jenë formacionet e mundshme:

Barcelona: Ter Stegen; Kounde, Araujo, Kristensen, Balde; F de Jong, Buskets, Kesi; Rafinja, Levandovski, Gavi.

Real Madrid: Kurtua, Karvahal, Militao, Rudiger, Naço; Tçouameni, Kamavinga, Modriç; Valverde, Benzema, Vinicius JR.

LEXO EDHE:

Back to top button