Formacioni i Shqipërisë ndaj Kroacisë, Silvinjo me dy ndryshime

Shqipëria kërkon pikët e para në grupin B të Europianit, teksa sot në orën 15.00 do të përballet me Kroacinë. Në portë është Strakosha, përpara tij janë të vendosur Hysaj,  Ajeti, Gjimshiti dhe Mitaj. Mesfusha përbëhet nga Asllani, Laçi dhe Ramadani. Në sulm është Asani, Manaj dhe Bajrami.

Sa i takon skemës, Sylvinho ka preferuar skemën 4-3-3, duke bërë kështu dy ndryshime, Laçi në vend të Seferit dhe Manaj në vend të Brojës.

Vlen të theksohet fakti se mes dy kombëtareve, kjo është ndeshja e parë direkte. 90-minutëshi do të gjykohet nga arbitri francez, Letexier.

Formacioni zyrtar:

Strakosha , Hysaj,  Mitaj, Ajeti, Gjimshiti,  Ramadani,  Asllani,  Laçi, Bajrami,  Manaj,  Asani

LEXO EDHE:

Back to top button