Formula 1, me rekord garash në vitin 2023

Formula 1 ka konfirmuar kalendarin për sezonin e ardhshëm. Sezoni i ardhshëm në Formula 1 do të sjell një rekord të ri. Siç njofton faqja zyrtare e F1, sezoni 2023 do të ketë 24 gara në total.

Sezoni do të fillojë në fundjavën mes 3 dhe 5 marsit, në Bahrain, kurse do të mbyllet në Abu Dhabi në fundjavën mes 24 dhe 26 nëntorit.

Në kalendarin e garave në Formula 1, rikthehet gara për Çmimin e Madh të Kinës dhe ajo e Katarit, si dhe ajo e Las Vegasit do të jetë në listë.

 

LEXO EDHE:

Back to top button