Fotot prekëse të një maceje të shpëtuar pas tërmetit

Njerëzimi edhe në momentet më të vështira. Janë bërë virale fotot prekëse të një maceje që u shpëtua pas një tërmeti të tmerrshëm në Turqi.

Gjegjësisht, macja është filmuar pasi njerëzit e kanë nxjerrë nga rrënojat në Amed, i cili ndodhet në veri të Kurdistanit. Në sytë e kësaj kafshe të pafuqishme dhe të frikësuar mund të shihni mirënjohjen ndaj shpëtimtarëve.

Aa/abaca/Abaca Press/Profimedia/Aa/abaca/abaca Press/profimedia

Këto foto dëshmojnë se ka njerëz që mendojnë për kafshët në kohët më të vështira.

@SarwanBarzani_

Kujtojmë se herët në mëngjesin e sotëm një tërmet katastrofik me magnitudë 7.8 të shkallës Rihter goditi Turqinë Juglindore (rajonin e Gaziantepit) dhe Sirinë Veriore.

@SarwanBarzani_

Më pas pasuan më shumë se 50 tërmete. Numri i viktimave po rritet çdo minutë dhe tashmë ka kaluar 2000. Sot rreth mesditës (me orën turke) kufiri turko-sirian është tronditur nga një tërmet i ri i fortë me magnitudë 7.7 të shkallës Rihter.

LEXO EDHE:

Back to top button