Katër truke për të pastruar njollat ​​e kafesë

Për të hequr në mënyrë efektive njollat ​​e kafesë, nuk duhet t'i drejtoheni menjëherë agjentëve kimikë

Këto truke janë shumë të thjeshta dhe do t’ju kursejnë kohë dhe para.

Lyejeni pjesën e njollosur në qumësht të ftohtë dhe lëreni të qëndrojë për disa minuta. Pas kësaj, lajeni me sapun.

Një përzierje e glicerinës dhe një e verdhë veze është gjithashtu efektive. Thjesht fërkoni me të zonën e njollosur me kafe, më pas shpëlajeni gjithçka me ujë të vakët.

Truku më i thjeshtë që kemi për ju përfshin vetëm ujin acid dhe është më mirë ta aplikoni ndërsa njolla është ende e lagur. Shpëlajeni njollën me ujë acid dhe do të zhduket shpejt.

Një përzierje e alkoolit dhe uthullës është gjithashtu efektive. Fërkojeni në vendin ku është derdhur kafeja, lëreni të qëndrojë pak dhe më pas shpëlajeni me ujë të ftohtë.

LEXO EDHE:

Back to top button