Freuler hesht të gjithë në stadiumin “Fadil Vokrri”, Zvicra kalon në epërsi

Është shënuar goli i parë në ndeshjen mes Kombëtares së Kosovës dhe Zvicrës. Zvicra ka kaluar në avantazh 1:0 ndaj Kosovës në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Realizator i golit të parë është Freuler në minutën e 14-të. Ndeshja mes Kosovës dhe Zvicrës është e vlefshme për kualifikimet e Kampionatit Evropian “Euro2024”.

Në Grupin I me Kosovën dhr Zvicrën janë edhe Rumania, Izraeli, Bjellorusia dhe Andorra./Lajmi.net/

LEXO EDHE:

Back to top button