Galtieri: Pranuam një gol budalla, është një zhgënjim i madh

Paris Sen Zhermeni ka një problem në mbrojtje, siç u theksua edhe në ndeshjen me dy ndeshje kundër Bajern Munihut që çoi në eliminimin në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve. Kristof Galtier foli me trishtim pas ndeshjes dhe eliminimit.

 

“Është një zhgënjim i madh, por duhet ta përballojmë dhe ta pranojmë. Ka shumë zhgënjim në dhomën e zhveshjes. Nuk e di nëse është një mësim për të mësuar, por ka shumë zhgënjim. Nëse do të kishim shënuar të parët do të kishte qenë ndryshe, por ne nuk e bëmë. Ne luajtëm mirë në pjesën e parë, ndiheshim se mund të arrinim performancën e kundërshtarëve tanë, por i humbëm rastet. Pranuam një gol budalla. Po, ka pasur presion nga Bajerni, por ndonjëherë nuk duhet të kesh turp të luash me topa te gjatë për të kapërcyer presionin”, tha ai për Canal+.

 

Goditje e rëndë për klubin parisien me Danilon, mbrojtësin e PSZH-së, i cili i jep meritat kundërshtarit dhe nuk e fsheh zhgënjimin.

 

“Fatkeqësisht, Bajerni ishte shumë i fortë. Patëm raste në pjesën e parë, nuk ia dolëm t’i shfrytëzojme  dhe në Ligën e Kampionëve kjo i bën gjërat të vështira. Bajerni është një ekip fizik, ata fitojnë shumë duele. Ne humbëm shumë sonte dhe kjo na komplikoi gjërat. Është e vështirë të dalësh kështu, por ky është Champions League”, ishin fjalët e tij për mikrofonat e Canal+.

LEXO EDHE:

Back to top button