Gazetarja gjermane u kap duke baltosur veten për të pretenduar se ndihmoi në pastrimin e përmbytjeve

Një gazetare e transmetimit është pezulluar pasi ajo u kap me sa duket duke u ngjyrosur në baltë përpara se të filmonte një reportazh në një qytet gjerman të shkatërruar nga përmbytjet.

- Advertisements -

Susanna Ohlen, 39, u kap në video duke baltosur veten në qytetin e shkatërruar të Bad Munstereifel, Nordrhein-Westfalen, në vendin ku më shumë se 177 njerëz kanë vdekur në përmbytjen katastrofike.

Gazetari kishte paraqitur në një artikull me titullin: ‘Pastrimi pas përmbytjes: Prezantuesi i një televizioni jep një dorë në Bad Munstereifel’. Por pamjet u shpërndanë në mediat sociale nga një shikues i cili e kapi atë duke u përkulur për të kapur baltë dhe fshirë atë në fytyrë dhe rroba para se të raportonte

YouTube video

Pas reagimeve në internet, televizioni hodhi poshtë artikullin dhe njoftoi se kishte ndërmarrë veprime për të qortuar zonjën Ohlen, e cila kërkoi falje për gabimin e saj të rëndë ’. Kanali tha: Qasja e reporterit tonë kundërshton qartë parimet gazetareske dhe standardet tona. Prandaj, ne i dhamë asaj një pushim të hënën pasi dëgjuam për këtë ndodhi.

LEXO EDHE:

Back to top button