Gjilani me 220 miijë euro në xhep sfidon APOELL-in


Skuadra e Gjilani ka kaluar pengesën e parë në kualifikimet për Ligën e Evropës, në takimin e parë në histori të klubit në garat ndërkombëtare. “Bardhekuqët” kanë mundur skuadrën e Tre Pennes në stadiumin në San Marino, me rezultat të pastër, 3:1 dhe avancojnë në raundin e parë kualifikues për Ligën e Evropës.

Për këtë arritje, Gjilani do të fitojë 220 mijë euro nga UEFA. Në raundin e para kualifikues, ‘Skifterat’ do të takohen me APOEL Nicosia në Kosovë.

LEXO EDHE:

Back to top button