Gjithmonë do të ketë para në të: Çfarë ngjyre duhet të jetë portofoli juaj sipas shenjës së zodiakut

Gjithmonë do të ketë para në të: Çfarë ngjyre duhet të jetë portofoli juaj sipas shenjës së zodiakut

Çfarë ngjyre duhet të jetë portofoli juaj sipas shenjës suaj të horoskopit? Ngjyra e duhur e portofolit mund të zmbrapsë ose, anasjelltas, të tërheqë fat, mirëqenie dhe pasuri.

Në vazhdim zbuloni se cila ngjyrë e portofolit është e përshtatshme sipas shenjës suaj të horoskopit që të keni gjithmonë para.

Dashi

Planeti sundues i Dashit është Marsi. Prandaj, është mjaft logjike që ngjyra e kuqe t’u sjellë fat përfaqësuesve të kësaj shenje. Dhe jo vetëm një portofol, e kuqja mund të jetë edhe një shami, një mbulesë për një celular ose laptop ose një fletë pasaporte.

Cilat ngjyra të tjera janë të përshtatshme: e bardhë, rozë, e verdhë limoni.
Cilat ngjyra duhet të shmangen: e zeza, blu dhe jeshile.

dem

Demi është një shenjë e tokës dhe udhëhiqet nga Venusi. Ngjyra e tij me fat është jeshile. Përveç portofolit, merrni një laps jeshil, kufje ose aksesorë të tjerë të modës.

Cilat ngjyra të tjera janë të përshtatshme: rozë, e bardhë.
Cilat ngjyra duhet të shmangen: e verdha.

binjakë

Binjakët janë shumë të gjallë, përshtaten lehtësisht me kushtet e reja, janë të ajrosur dhe të shoqërueshëm. Planeti i tyre është Mërkuri dhe dikton ngjyrën e tyre ideale: të verdhë. Përveç portofolit, duhet të mbani me vete edhe diçka të verdhë, si shall apo mbajtëse kartëvizitash.

Cilat ngjyra të tjera janë të përshtatshme: jeshile, rozë, e bardhë.
Cilat ngjyra duhet të shmangen: blu, vjollcë.

Kanceri

Besohet se mbrojtësi i Gaforres nuk është një planet i sistemit diellor, por Hëna. Ngjyrat e tyre me fat janë e bardha dhe e kuqja. Astrologët rekomandojnë t’u kushtoni vëmendje këtyre ngjyrave kur zgjidhni veshjet tuaja. Falë tyre, Gaforret do të ndihen më energjikë.

Cilat ngjyra të tjera janë të përshtatshme: e verdha.
Cilat ngjyra duhet të shmangni: jeshile dhe nuancat e saj.

Luani

Planeti sundues nuk është fare planet. Dielli është mbrojtësi i Luanit. Ajo zgjon jetën, ashtu si vetë Luanët. Kjo është arsyeja pse nuancat e ndritshme të portokallisë dhe të verdhës konsiderohen ngjyra me fat për përfaqësuesit e kësaj shenje të zodiakut.

Cilat ngjyra të tjera janë të përshtatshme: e artë.
Cilat ngjyra duhet të shmangni: nuancat e blusë.

Virgjëresha

Virgjëresha sundohet nga Mërkuri – kjo është një shenjë e natyrës së dyfishtë të kësaj shenje. Virgjëreshat janë të përpiktë dhe të zgjuar. Portofoli blu do të ndihmojë në realizimin e plotë të këtyre cilësive.

Cilat ngjyra të tjera janë të përshtatshme: blu e lehtë.
Cilat ngjyra duhet të shmangen: jeshile, e verdhë e lehtë, e bardhë, e kuqe.

Peshorja

Peshorja mund të jetë e rreptë, por gjithashtu kanë një ndjenjë të fortë drejtësie. Një bërthamë e fortë e brendshme dhe në të njëjtën kohë dashuri për çdo gjë të bukur – kjo është për shkak të mbrojtësit të Peshores, planetit Venus. Ajo dikton ngjyrat me fat për Peshoren: e bardha, jeshile dhe blu e hapur.

Cilat ngjyra të tjera janë të përshtatshme: krem ​​dhe e bardhë.
Cilat ngjyra duhet të shmangni: e zezë, gri, vjollcë, burgundy.

Akrepi

Kjo shenjë pasionante drejtohet nga Marsi. Që të mos keni nevojë ta merrni me mend ngjyrën për një kohë të gjatë – është e kuqe.

Cilat ngjyra të tjera janë të përshtatshme: e bardhë, çokollatë, portokalli, blu.
Cilat ngjyra duhet të shmangen: jeshile, e verdhë e zbehtë.

Shigjetari

Jupiteri, mbrojtësi i Shigjetarit, u jep energji përfaqësuesve të kësaj shenje. Ngjyrat e tyre me fat janë po aq të gjalla: e verdha e thellë dhe portokallia.

Cilat ngjyra të tjera do të ishin të përshtatshme: krem ​​dhe jeshile.
Cilat ngjyra duhet të shmangni: vjollcë, kaki.

Bricjapi

Bricjapët janë të mbrojtur nga Saturni i errët. Falë ndikimit të tij, ata janë kaq të përmbajtur, të qetë, të qetë, të zellshëm dhe të durueshëm. Bricjapi është një shenjë e tokës. Prandaj, ngjyra kafe i sjell atij fat.

Cilat ngjyra të tjera janë të përshtatshme: jeshile, blu, e zezë dhe gri.
Cilat ngjyra duhet të shmangni: e artë, e kuqe.

Ujori

Ujorët janë njerëz miqësorë dhe në të njëjtën kohë të pavarur. Ata, si Bricjapët, janë mbrojtës të Saturnit. Por natyra ajrore e shenjës bën rregullimet e veta në zgjedhjen e ngjyrës. Bluja e hapur do t’i sjellë lumturi Ujorit.

Cilat ngjyra të tjera do të ishin të përshtatshme: vjollcë, e kuqe dhe portokalli.
Cilat ngjyra duhet të shmangen: kafe, e zezë, gri.

Peshku

Krijuesit, ëndërrimtarët – kjo është ajo që Peshqit kanë të bëjnë. Shenja drejtohet nga Jupiteri, duke i dhënë asaj një natyrë të dyfishtë. Ngjyra portokalli do t’ju ndihmojë të shmangni melankolinë dhe të kapni lumturinë.

Cilat ngjyra të tjera do të ishin të përshtatshme: e verdha, rozë dhe jeshile.
Cilat ngjyra duhet të shmangen: e kuqe e errët, e zezë, vjollcë

LEXO EDHE:

Back to top button