Justin Bieber fitoi 10 milionë dollarë për performancën në dasmën e djalit të indianit më të pasur

Ylli i muzikës Justin Bieber performoi para të famshmëve indianë në Mumbai gjatë një ceremonie luksoze martese për djalin e njeriut më të pasur të Indisë.

Prej disa muajsh janë organizuar festime madhështore në prag të dasmës së Anant Ambanit , djalit më të vogël të Mukesh Ambanit , kreut të konglomeratit Reliance Industries dhe të fejuarës së tij Radhika Merchant , e cila do të martohet në mes të korrikut gjatë një treshe. – Ceremonia Hindu ditore në Mumbai.

Po përhapen thashethemet se ylli i popit Justin Bieber ka fituar deri në 10 milionë dollarë për performancën e tij, shkruan “Express Tribune”.

Në mesin e të famshëmve indianë të pranishëm ishin aktori i Bollywood-it Salman Khan dhe ish-kapiteni i ekipit indian të kriketit MS Dhoni.

Meqë ra fjala, dasmës luksoze i paraprinë tashmë dy ngjarje të mëdha.

Në festën e mbajtur në shkurt , këngëtarja Rihanna mbajti koncertin e saj të parë që nga Super Bowl e vitit të kaluar, ku nuk munguan as themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg dhe vajza e ish-presidentit amerikan Donald Trump, Ivanka.

Në qershor, këngëtarja Katy Perry , grupi “Backstreet Boys” , reperi amerikan Pitbull dhe tenori italian Andrea Bocelli performuan në ballon e maskaradës në kështjellën e Kanës.

Mukesh Ambani (67) është personi i 11-të më i pasur në botë sipas listës së miliarderëve të Forbes , me një pasuri prej më shumë se 113 miliardë dollarësh.

 

LEXO EDHE:

Back to top button