Gjobiten 118 vozitës në Shkup, 5 për përdorim të telefonit gjatë vozitjes

Gjobiten 118 vozitës në Shkup, 5 për përdorim të telefonit gjatë vozitjes

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) njofton se gjatë ditës së djeshme janë regjistruar gjithsejtë 118 shkelje të rregullave të trafikut, prej tyre: 17 për tejkalim të shpejtësisë, 8 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 5 gjoba për tejkalim të parregullt, shkruan Alsat.

Janë shqiptuar dhe 5 masa për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 4 për mosvënien e rripit të sigurisë, tre për kalim në të kuqe në semaforë …/Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button