Gjobiten 165 vozitës në Shkup, 60 për tejkalim të shpejtësisë

Gjobiten 165 vozitës në Shkup, 60 për tejkalim të shpejtësisë

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme vetëm në territorin e Shkupit janë gjobitur gjithsejtë 165 vozitës, prej të cilëve 60 për tejkalim të shpejtësisë, 11 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 9 gjoba u janë shqiptuar vozitësve të motoçikletave, shkruan Alsat.

Nga MPB-ja njoftojnë gjithashtu se janë shqiptuar dhe 6 masa për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 7 për makina të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta, 11 për mosdhënien përparësi gjatë tejkalimit dhe 6 gjoba për kalim në të kuqe në semaforë. /Alsat.mk

LEXO EDHE:

Back to top button