Goditet nga vetura në autostradën Shkup-Tetovë, ngordhë ariu

Një 43-vjeçar nga Kërçova, mbrëmjen e djeshme ka goditur me makinë një ari në autostradën Shkup-Tetovë, përcjell Alsat. Për shkak të përplasjes, ariu ka ngordhur.

“Sonte rreth orës 02:20 të mëngjesit, në autostradën Tetovë-Shkup, në afërsi të vendit të quajtur “Karpallak”, një automjet “Skoda” me targa të Shkupit, i drejtuar nga 43-vjeçari F.O. nga Kërçova ka goditur dhe ka vrarë një ari. Nuk ka persona të lënduar nga aksidenti”,  deklaroi sot zëdhënësi i SPB-Tetovë, Marjan Josifoski.

Photo: MIA

LEXO EDHE:

Back to top button