Goditja e radhës me kosto zero, kërkohet mbrojtësi madrilen

Specialisti i njohur i merkatos Fabrizio Romano raportoi më parë se mbrojtësi i Real Madridit, Naço kishte marrë oferta nga Major League Soccer (MLS) dhe klube në Arabinë Saudite, të cilët shprehën interesim për të blerë shërbimet e tij pasi të përfundojë sezoni aktual.

Megjithatë, raportet e fundit nga “La Gazzetta dello Sport” tregojnë se ndërsa një lëvizje në MLS është prioriteti i Naços, ai ka pasur gjithmonë një admirim për Serinë A dhe ka ndjekur nga afër futbollin italian. Naço ka njoftuar synimin e tij për t’u larguar nga Real Madridi në fund të sezonit dhe mundësia për të marrë një mbrojtës kaq me përvojë dhe me kosto zero ka zgjuar interesin e Interit.

Zikaltrit, të cilët tashmë kanë mbrojtës me përvojë si Françesko Açerbi dhe Stefan de Vrij, fillimisht planifikonin t’i mbanin të dy lojtarët. Megjithatë, ata e njohin mundësinë unike që Naço ofron.

Drejtuesit e Interit e kuptojnë se gjetja e një lojtari të kalibrit dhe përvojës së Naços me kosto zero është e rrallë. Si rezultat, ata po mendojnë seriozisht të bëjnë një ofertë.

LEXO EDHE:

Back to top button