Goditje për Bruklinin, lëndohet ylli i skuadrës

Basketbollisti i Bruklin Nets, Xhejms Harden, nuk do të jetë në gjendje të rikuperohet nga lëndimi dhe do të jetë jashtë sfidës ndaj Milluoki Baks në kuadër të “Play Off-it”. Lajmin e ka konfirmuar edhe trajneri i Brulklin Nets, Stiv Nesh.

- Advertisements -

“Xhejms do ta humbas ndeshjen e tretë, por ai është duke pëparuar mirë në etapën e shërrimit, kështu që jemi optimistë që ai do të kthehet në njëfarë pike, por nuk kemi vendosur ndonjë datë ende”, deklaroi Nesh.

Për Bruklin Nets kohëve të fundit janë rikuperuar lojtarët si Blejk Grifin, Xho Harris dhe Majk Xhejms dhe ia kanë dalë për të mbështetur Kevin Durantin dhe Kajri Irvingun, në fazën e sulmit.

LEXO EDHE:

Back to top button