Goditje për Kaljarin, Godin preket nga “Covid 19”

Mbrojtësi nga Uruguai, Diego Godin, është konfirmuar se është i infektuar me “COVID-19”, pas kthimit nga grumbullimi me kombëtaren. Lajmin e konfirmoi edhe klubi Italian përmes një kumtese për mediat.

- Advertisment -

Kaliari njofton se kontrollet e fundit shëndetësore të kryera kanë nxjerrë në pah se Diego Godin është pozitiv me COVID-19”, thuhet në njoftim të klubit Italian.

Tutje thuhet se futbollisti nuk ka pasur kontakte me futbollistët e tjerë të skuadrës dhe është izoluar menjëherë, ashtu siç kërkojnë protokollave shëndetësore.

LEXO EDHE:

Back to top button