Golashënuesit më të mirë në Champions, prin Ronaldo

Emocionet e Ligës së Kampionëve do rikthehen të martën dhe të mërkurën me të gjithë tifozët që presin me entuziazëm super ndeshjet. Disa nga golashënuesit më të mirë në këtë garë synojnë të vazhdojnë me gola dhe t’i ndihmojnë skuadrave të tyre të kualifikohen tutje.

 

Këta janë top 10 golashënuesit numër në histori të Ligës së Kampionëve:

10.Filipo Inzagi (Juventus, AC Milan) – 46 gola

9.Tomas Myller (Bajern Munih) – 47 gola

8.Andrij Shevçenko (Dynamo Kyiv, AC Milan, Chelsea) – 48 gola

8.Zlatan Ibrahimoviç (Ajaksi, Juventus, Inter, Barcelona, Milan, PSZh, Man. Jun) – 48 gola

7.Tieri Anri (Monako, Arsenal, Barcelona) – 50 gola

6.Rud van Nistelroj (PSV, Man. Junaj. Real Madrid) – 56 gola

5.Karim Benzema (Lion, Real Madrid) – 69 gola

3.Robert Levandovski (Borusia Dortmund, Bayern Munich) – 71 gola

3.Raul (Real Madrid, Shalke) – 71 gola

2.Lionel Mesi (Barcelona) – 118 gola

1.Kristiano Ronaldo (Man. Junaj.  Real Madrid, Juventus) – 134 gola.

LEXO EDHE:

Back to top button