Grenell: Kosova dhe Serbia do të jenë prioritet i Trump


Emisari special i SHBA-së për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell, ka deklaruar se administrata Trump do të vazhdojë t’i ketë Kosovën dhe Serbinë si prioritet kryesor.

Ai në një postim në Twitter ka shkruar se ish-zëdhënësi i Clintonit, Joe Lockhart ‘është i inatosur që Kosova dhe Serbia janë pajtuar për bërjen e hapave për normalizim ekonomik’.

“Ai qartazi dëshiron konflikt të vazhdueshëm”, ka shkruar Grenell.

Grenell ka pyetur pse këto vende janë injoruar, sipas tij, për një kohë të gjatë nga Uashingtoni.

LEXO EDHE:

Back to top button