Gruaja me numrin 50 të këmbës

Gruaja me numrin 50 të këmbës

Një grua nga Teksasi ka thyer rekordin për këmbët më të mëdha në botë.

Guinness njoftoi se Tanya Herbert nga Hjuston u regjistrua për këmbët më të mëdha në botë për një femër, me këmbën e saj të djathtë numër 50 dhe këmbën e majtë gati 49.

Ajo është 2 metër e gjatë një gjë në fakt që e ka trashëguar nga prindërit e saj.

Herbert tha se ajo duhet të blejë këpucë në internet, pasi asnjë dyqan nuk mban produkte kaq të mëdha për këmbët e saj.

 

LEXO EDHE:

Back to top button