Guardiola në telashe, tre raste të reja me “Covid 19”

“COVID-19” është shfaqur në mënyrën më agresive te Mançester Siti duke qenë se “qytetarëve” deri më tani iu janë infektuar gjashtë futbollistë: Uolker, Gabriel Zhezus, Ederson, Dojl, Garsia dhe Ferran Torres.

- Advertisment -

Mirëpo, problemet për anglezët nuk kanë përfunduar me kaq, teksa sot klubi është detyruar të njoftojë edhe tre të tjerë të cilët kanë rezultuar pozitiv në testimin për koronavirus: Skot Karson, Kol Palmer dhe një pjesëtar i stafit.

Kujtojmë se sonte në mbrëmje, Mançester Siti luan derbin ndaj Junajtedit në “Old Trafford” në kuadër të gjysmëfinales së Liga Kupës së anglisë. Por situata duket shumë kritike dhe rreziku i përhapjes edhe më shumë të virusit është prezent. /VipSport.al/

LEXO EDHE:

Back to top button