Hajnit i dështoi vjedhja dhe përfundoi në spital! Arsyeja do t’ju bëjë të qeshni!

Një hajdut mbeti pa ndjenja ndërsa përpiqej të largohej shpejt nga një dyqan.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, ai tentoi të vidhte mallra me vlerë më shumë se 18,000 dollarë në dyqanin Louis Vuitton në periferinë e pasur të Seattle të Bellevue, Uashington.

Në video, i dyshuari 17-vjeçar shihet duke u përplasur drejt e në dritaren e xhamit të butikut me çantat e vjedhura, përpara se të bjerë në tokë.

Dy bashkëpunëtore femra arritën të largoheshin gjatë incidentit të çuditshëm që ndodhi në gusht në shitësin luksoz.

Ai “nuk ishte vigjilent, por gjysmë i ndërgjegjshëm” dhe merrte frymë kur oficerët mbërritën.

I dyshuari më pas u arrestua dhe më vonë u lirua – për t’u trajtuar në spital.

Prokurorët thonë se emri i hajdutit nuk u bë i ditur sepse ai është i mitur dhe pjesë e një rrjeti të vjedhjeve me pakicë.

LEXO EDHE:

Back to top button