Hamilton gati të barazojë rekordin e Shumaherit

Rekordi i Majkëll Shumaherit, mund të barazohet nga piloti britanik, Luis Hamilton në garën e radhës në Formula 1. Piloti britanik për mediat ka thënë se nuk do të qajë nëse barazon rekordin prej 91 fitoreve të pilotit legjendar gjerman, pasi synimi i tij qëndron te arkëtimi i titujve në Formula 1.

- Advertisment -

Ndryshe Luis Hamilton, si lider në renditjen e pilotëve në Formula 1, ka 55 pikë më shumë se sa Valteri Botas në vendin e dytë dhe është në rrugë të mirë për titullin e shtatë radhazi.

LEXO EDHE:

Back to top button