Harris: Bashkohem me thirrjen e Biden, ndalni dhunën!

Në një moment kur protestuesit që hynë në Capitol në Shtetet e Bashkuara të Amerikës po shpërndahen ka ardhur edhe reagimi i zv-presidentes së zgjedhur Kamala Harris.

Në një postim në Twitter Harris bashkohet me thirrjen e Joe Biden për të ndalur dhunën dhe për të lënë demokracinë të ecë përpara.

‘Unë bashkohem me thirrjen e presidentit të zgjedhur Joe Biden për të ndalur dhunën në Capitol dhe të lënë demokracinë të ecë përpara”- shkruan në një mesazh në Twitter Harris.

LEXO EDHE:

Back to top button