Historia që e bën Milanin fitues të Ligës së Kampionëve

Skuadra e Milanit ka arritur në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, ku do të përballet me skuadrën e Napolit.

“Rosonerëve” i mungon ky trofe që nga viti 2007, kur fituan tittullin e shtatë duke e mposhtur në finale skuadrën e Liverpulit. Por tifozët e Milanit po besojnë në histori duke shpresuar të fitojnë trofeun këtë sezon.

Para ndeshjeve me Napolin, skuadra e Milanit do të përballet me Empolin në Serie A. Tifozët shpresojnë se kjo përballje do ti sjell fat, pasi dy herët e fundit kur Milani fioti Ligën e Kampionëve, para ndeshjeve çerekfinale ishin përballiur me skuadrën e Empolit.

Në vitin 2003 dhe në vitin 2007, Milan kishte luajtur me skuadrën e Empolit, para ndeshjeve me Ajax dhe Bajern Munihun, dhe në fund arriti të fitonte këtë trofe./IndeksOnline/

LEXO EDHE:

Back to top button