Hungaria raporton 1.926 raste të reja dhe 118 viktima nga koronavirusi

Në Hungari, 1.926 raste të reja të koronavirusit u regjistruan në 24 orët e fundit, dhe 118 pacientë të tjerë vdiqën.
Numri i përgjithshëm i njerëzve të infektuar në vend është 347.636, dhe numri i të vdekurve është rritur në 11.066, raporton MT.
Aktualisht ka 116.255 raste aktive, ndërsa ka 4.689 pacientë në spitale, nga të cilët 344 janë në një aparat respirator.

- Advertisment -

LEXO EDHE:

Back to top button