Interi merr shiritin Shkrinarit dhe i jep sulmuesit argjentinas

Lautaro Martinez ka qenë një element kyç për Interin që nga kthimi nga Kupës e Botës dhe pritet të shpërblehet duke u emëruar kapiten i skuadrës. 25-vjeçari ka shkëlqyer duke shënuar gjashtë gola në tetë ndeshje të ligës në vitin 2023.

Lautaro gjithashtu ka filluar kohët e fundit të mbajë shiritin e kapitenit, pasi ai iu hoq mbrojtësit Milan Skriniar, i cili do të largohet nga qyteti i modës për në Paris Sen Zhermen në verë. Siç raportohet nga “La Gazzetta dello Sport”, Interi nuk ka plane të humbasë Lautaron në të ardhmen e afërt dhe dëshirën ta shpërblejë atë në verë duke u promovuar zyrtarisht si kapiten të klubit, një përzgjedhje me të tillët pajtohen shumë tifozë.

I kontraktuar me “Nerazzurrët” deri në qershor të vitit 2026, Lautaro duket të jetë një emër tjetër me histori të gjatë te Interi, duke pasuar emra të tjerë argjentinas si Havier Zaneti apo Diego Milito. Që nga ardhja e tij në vitin 2018, sulmuesi argjentinas ka shënuar 90 gola dhe ka dhënë 30 asistime në 213 paraqitje për Interi.

LEXO EDHE:

Back to top button