Interi, Milani dhe Juve para 7 viteve, pësojnë disfatë në një ditë!

Një rastësi interesante ndodhi ditën e djeshme në Serie A. Interi humbi ndaj Udineses me rezultatin 3-1, Juventus ndaj Monzës me rezultatin 1-0 dhe Milan ndaj Napolit me rezultatin 2-1.

Herën e fundit që tre klubet më të mëdha në Itali kishin humbur në një ditë, ka ndodhur në fundjavën e 26-27 shtatorit të 2015. Në këtë periudhë, rezultaten ishin Napoli 2-1 Juve, Xhenoa 1-0 Milan dhe Inter-Fiorentina 1-4.

LEXO EDHE:

Back to top button