Interi nis rinovimet, ofron Çalhanoglu-s rritje të pagës

Interi po punon për rinovimin e Hakan Çalhanoglu, me kontratën e turkut që skadon në vitin 2024.

Siç raportohet nga mediet italiane, klubi “zikaltër” ka thirrur lojtarin që të nisin nga puna pas ndeshjes së Ligës së Kampionëve kundër Porto-s.

Inter mësohet se do t’i ofrojë Çalhanoglu zgjatje me dy vite të kontratës dhe një shtim të pagës, krahasuar me 5 milionë neto që merr tani.

LEXO EDHE:

Back to top button