Ish-kryeministri rus: Fundi i luftës në Ukrainë ka filluar

Ish-kryeministri rus tha se fundi i luftës në Ukrainë është në dukje dhe vlerësoi se Moska po fillon ta humbasë luftën.

Në një intervistë me Sky News , Mikhail Kasyanov tha se tërheqja e trupave ruse nga Kharkiv dhe Kherson ishte “një demonstrim se Putini po e humb luftën”.

“Unë mendoj se brenda disa muajsh do të jetë akti i fundit,” tha Kasyanov, duke shtuar se “është e qartë se Putini nuk dëshiron të ndalet”.

Ai e përshkroi presidentin rus si një fanatik. Megjithatë, ish-kryeministri rus arriti në përfundimin se “fillimi i fundit tashmë ka filluar”.

LEXO EDHE:

Back to top button