fbpx

Ismajli nga Hajduku te Spezia në Seria A

Ardian Ismajli është lojtari më i ri i skuadrës Spezia në kampionatin e Italisë. Mbrojtësi shqiptar ka arritur akordin prej ditësh, ndërsa sot ka ardhur edhe zyrtarizimi.

Ismajli ka firmosur për 3 sezone me klubin Italian dhe pas eksperiencës në Kroaci te Hajduk Spilt, 24-vjeçari, tani do të nisi një aventurë të re në Serie A, ndërsa transferimi ka kushtuar 2 mln euro.

Ismajli luan kryesisht qendror në mbrojtje dhe mund të luajë si një mbrojtës i djathtë në rast nevoje. Ismajli është titullar edhe te kombëtarja e Shqipërisë.

LEXO EDHE:

Back to top button