Itali, sërish rritje e rasteve dhe vdekjeve ditore nga COVID-19

Numri i pacientëve dhe viktimave të reja COVID-19 në 24 orët e fundit në Itali është rritur sërish, në 34 282 raste dhe 753 vdekje.

- Advertisment -

Aktualisht, numri i personave pozitivë me COVID-19 u shtua me + 9 358, duke e çuar atë në 743 168. Ndërsa numri i përgjithshëm i viktimave ka arritur në 47 217. Gjithsej, deri më tani janë shëruar 481 967 pacientë.

LEXO EDHE:

Back to top button