Italia humb Pelegrinin, kërkon menjëherë zëvëndësimin

Lorenzo Pelegrini nuk do të jetë pjesë e Kampionatit Evropian, “Euro 2020”. Pellegrini ka pësuar një lëndim në muskuj dhe lëndimi do t’ia pamundësojë pjesëmarrjen në “Euro 2020”.

- Advertisements -

Lajmin për lëndimin e Pellegrinit e ka konfirmuar edhe Federata e Futbollit të Italisë përmes llogarisë zyrtare të rrjetit social “Tuitter”.

Kombëtarja e Italisë, ka bërë kërkesë nga UEFA-ja që t’ia mundësojë zëvendësimin e tij me një lojtar tjetër. Sipas mediave italiane, në vend të Pellegrinit pritet të grumbullohet anëtari i Fiorentinas, Gaetano Kastrovilli.

LEXO EDHE:

Back to top button