Izraeli sulmon me raketa Gazën, 11 të vdekur

Izraeli sulmon me raketa Gazën, 11 të vdekur

Ushtria izraelite vrau të paktën 11 palestinezë në Gazën qendrore dhe veriore në orët e para të së shtunës.

Ndërkohë një propozim i rishikuar i armëpushimit për lirimin e të burgosurve izraelitë të mbajtur ende në Gaza do të fillojnë brenda 16 ditëve nga faza e parë e bisedimeve, tha një zyrtar i lartë i Hamasit.

Presidenti i SHBA-së Joe Biden pohoi se “ai ka hartuar një plan paqeje për Lindjen e Mesme që mund të realizohet”, në një intervistë për ABC News.

LEXO EDHE:

Back to top button