Izraeli vazhdon operacionet në Gaza, përfshirë Rafah

Izraeli vazhdon operacionet në Gaza, përfshirë Rafah

Ushtria izraelite vazhdon të operojë në Rripin e Gazës, përfshirë Rafah, kundër strukturave dhe operativëve terroristë.

Zëdhënësi ushtarak tha se bazuar në informacione të sakta të inteligjencës mbrëmë, një dron shënjestroi një kompleks të Hamasit brenda shkollës UNRËA ‘Abu Alhilu’ në Bureij”, në pjesën qendrore të Gazës, nga ku operativët kryen dhe planifikuan sulme të shumta kundër civilëve dhe ushtarëve izraelitë.

Ndërkohë, pperacionet specifike po vazhdojnë edhe në Rafah dhe në 24 orët e fundit janë lokalizuar hyrjet në tunele të rëndësishme terroriste dhe armë të shumta. Ditën e fundit, rreth 65 objektiva u goditën dhe u shkatërruan në të gjithë enklavën palestineze.

LEXO EDHE:

Back to top button