Ja si do jenë temperaturat sot

Ja si do jenë temperaturat sot

Sot na pret mot me vranësira, por kryesisht me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin nga 9 deri në 19 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale do të rriten nga 20 deri në 31 gradë.
Indeksi UV do të jetë 7.

Moti në Shkup do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Do të fryjë erë mesatare nga veriu. Temperaturat do të lëvizin nga 17 deri në 30 gradë maksimale.

Megjithatë gjatë fundjavës do të mbajë mot me diell dhe i ngrohtë me temperatura deri në 36 gradë.

LEXO EDHE:

Back to top button