fbpx

Jahmir Hyka zbarkon te Guizhou Hengfeng

Fantazisti 32-vjeçar, Jahmir Hyka, është zyrtarizuar këtë të mërkurë si blerja e fundit e Guizhou Hengfeng, skuadër që militon në nivelit e dytë më të lartë të futbollit kinez.

Klubi Guizhou Hengfeng i kishte rezervuar një prazantim dinjitoz shqiptarit, që pritet të marrë çelësat e mesfushës së kësaj skuadre.

Kina është etapa e radhës e futbollistit tiranas, që ka një karrierë të pasur nga Kategoria Superiore, në Greqi, Zvicër, Gjermani, SHBA dhe Izrael.

LEXO EDHE:

Back to top button