Jep dorëheqje kryeministrja e Skocisë, Nicola Sturgeon

Jep dorëheqje kryeministrja e Skocisë, Nicola Sturgeon

Nicola Sturgeon, sot njoftoi se do të japë dorëheqje pas tetë vjetësh si kryeministre e Skocisë.

Kryetarja e Partisë Kombëtare Skoceze e bëri njoftimin në një konferencë shtypi në Edinburgh.

Ajo do të qëndrojë në detyrë derisa të emërohet një drejtues i ri i SNP-së, shkruan CNN.

Sturgeon tha se ajo e di se është “koha” që ajo të tërhiqet, duke shtuar se “është e duhura për mua, për partinë time dhe për vendin”.

LEXO EDHE:

Back to top button