Jorginho komplikon situatën, kërkon dyfish për të rinovuar me Chelsea

Jorginho komplikon situatën, kërkon dyfish për të rinovuar me Chelsea

Sipas raportivmeve të gazetës “Sport”, Jorginho kërkon 13,6 milionë euro për të rinovuar kontratën e tij me Chelsea.

Mesfushori, i cili tani fiton 6.4 milionë euro, do të kërkonte më shumë se dyfish për të qëndruar. Kjo është kërkesa e lartë e italo-brazilianit të cilit i skadon kontrata në fund të sezonit.

Chelsea ka kërkesa nga Milan dhe Barcelonë për të, por me këtë pagë vjetore që kërkon ai, do të bëhet më e vështirë për klubet që e duan në ekip.

LEXO EDHE:

Back to top button