Ju duhen vetëm tre përbërës: Me këtë përzierje do të jeni të shëndetshëm gjatë gjithë dimrit

Vjeshta është koha ideale për të forcuar sistemin imunitar sepse dimri po vjen, dhe shëndeti ka qenë gjithmonë i pari

Përbërësit: 200 gram mjaltë livadhi, dy limonë, një copë e vogël xhenxhefil.

Pastroni limonin dhe më pas vendoseni së bashku me xhenxhefilin në një blender për të grirë gjithçka.

Shtoni mjaltin dhe përzieni.

Vendoseni përzierjen në një kavanoz dhe ruajeni në frigorifer.

Hani një lugë çaji nga kjo përzierje tri herë në ditë

LEXO EDHE:

Back to top button