Juventusi ka gati plot 80 mln euro për yllin e Barcelonës

Juventusi dëshiron të bëjë për vete një nga talentet më të bujshëm në Evropë. Ansu Fati duket se është në radarin e skuadrës së Juventusit.

Sulmuesi 20-vjeçar ka kontratë me Barcelonën deri në vitin 2027. Megjithatë, ajo që ai dëshiron është të jetë një lojtarr kyç i planëve të teknikut të tij. Me në krye Çavin, këtë sezon Fati ka 20 paraqitje në të gjitha kompeticionet me 3 gola dhe 3 asistime. Megjithatë, ai nuk ka pasur plot 90 minuta që vijnë kryesisht nga stoli.

Sipas “Calcionmerkatoweb”, Juventus ka gati 80 milionë euro për Ansu Fatin, numrin 10-të të Barcelonës./abcnews/

LEXO EDHE:

Back to top button