Juventusi në janar do të tentojë të sjell yllin e Mançester Junajtedit

Xhadon Sanço duket se i ka ditët e numëruara te Man. Junajtedi, pasi pa keqkuptime të shumta me trajnerin e tij, Ten Hag. Anësori anglez ka refuzuar disa herë t’i kërkojë falje trajnerit pas dy momenteve të përjetuara personale mes tyre.

Gjithçka tashmë të drejton drejt lamtumirës, madje që në janar, ku i cili është gjithashtu i përjashtuar nga skuadra e para prej disa kohësh.

Sipas “The Sun”, Juventus është tërhequr nga problemet e krijuara në klub mes Sanço dhe Ten Hag, kështu që po mendon të provojë në janar transferimin e sulmuesit anësor në formën e huazimit fillimish

LEXO EDHE:

Back to top button